Trening personalny

h12

Treningi Personalne:
Treningi prowadzone są przez trenera personalnego lub instruktorów kulturystyki.Jeżeli w grę wchodzi walka z nadwagą, ujędrnienie ciała, wymodelowanie sylwetki lub , chęć zwiększenia masy mięśniowej,siły, wytrzymałości to trening personalny jest właśnie tym, co zapewni sukces na drodze do celu.
Dzięki nauczeniu się jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, które są notorycznie stosowane w naszym życiu, możemy podnieść jakość naszego życia.
W jaki sposób? Poprzez odpowiednią postawę ciała, poprawne oddychanie, dobrą kolejność i skoordynowanie ruchów. Potrzebujesz pomocy? W klubie Restart ją znajdziesz.

Również porady dietetyczne,układanie planów żywieniowych

 

Trening indywidualny gwarantuje bezpieczeństwo ćwiczeń oraz lepszy i szybszy efekt. Podczas treningu trener pracuje tylko z Tobą w taki sposób, by szybko osiągnąć zamierzone rezultaty. Powodzenie treningu zależy również od tego, czy jest on ukierunkowany na Twoje potrzeby. Zgodnie z określonymi przez Ciebie potrzebami lub wskazaniami od lekarzy, trener osobisty zaproponuje najbardziej przydatny Tobie rodzaj aktywności, zwróci szczególną uwagę na poprawność wykonywania ćwiczeń i będzie kontrolował Twoje postępy.
Ty określasz cele i potrzeby dotyczące własnego wyglądu i formy fizycznej, a my dopasowujemy program treningowy do konkretnych wymogów. W treningu wszystko ma swój cel – dobór ćwiczeń, liczba powtórzeń w seriach, przerwy odpoczynkowe, właściwe oddychanie, dieta, a nawet pora dnia.
Trening personalny jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet i mężczyzn, dla poczatkujących jaki i zaawansowanych.
Kobiety, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów, chcą wrócic do formy , wymodelować sylwetkę coraz częściej wybierają pracę pod okiem personalnego trenera. Mężczyźni, którzy ponownie chcą czuć się silni i sprawni powinni postawić na efektywność i kompleksowość takiego treningu.
Dlaczego warto mieć swojego trenera?
dostosowujemy plan treningu do Twoich konkretnych wymogów i możliwości, proponując najbardziej przydatny Tobie rodzaj aktywności,
przygotowujemy plan treningowy w taki sposób, aby nie wkradła się w niego monotonia,
czuwamy nad poprawnością i skutecznością wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń, w razie potrzeby eliminuje błędy,
motywujemy do wysiłku, dbając o bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń,
maksymalnie wykorzystujemy każdą minutę Twojego cennego czasu,
odpowiadamy na Twoje pytania dotyczące ćwiczeń, odżywiania, spędzania czasu w sposób aktywny,
zawiązujemy miłą i przyjazną atmosferę, przełamujemy bariery, stajemy się bliskimi osobami.
Nie trać już więcej czasu na wahania. Indywidualne rozwiązania treningu personalnego istnieją właśnie z myślą o Tobie. Zainwestuj nareszcie w siebie i zobacz, jak wiele korzyści i przyjemności może dać aktywny styl życia.

CELE TRENINGOWE
poprawa wydolności i siły
budowanie masy mięśniowej i poprawa sylwetki
utrata tkanki tłuszczowej
redukcja stresu i relaks

POPRAWA WYDOLNOŚCI I SIŁY
Najprościej mówiąc jest to zdolność organizmu do wykonywania długotrwałego wysiłku beż wyraźnych objawów zmęczenia. Oznacza to tolerancję na wykonywaną pracę. Ów potencjał poprawia sprawność wszystkich naszych układów i narządów. W organizmie zachodzi szereg procesów, dzięki którym dochodzi do większej wentylacji płuc, co powoduje zwiększoną częstotliwość oddechów i szybsze usuwanie dwutlenku węgla.

Dzięki regularnemu treningowi nasze ciało ma lepszy wygląd oraz staje się bardziej jędrne i elastyczne. Za każdym razem, kiedy trenujemy ćwiczenia pozostawiają śladowe zmiany w naszym organizmie. Zsumowanie się tych czynników powoduje adaptację fizjologiczną do danego wysiłku. Dbanie o własną wydolność fizyczną pomaga nam w życiu codziennym. Dzięki regularnym ćwiczeniom rozładowujemy wszelkiego rodzaju napięcia i stres, który jest chorobą współczesnych czasów. Poprawiając wydolność poprawisz wytrzymałość, poprawi się też stan Twojego układu krążeniowo-oddechowego. Dzięki temu, że pobudzisz metabolizm do pracy, organizm będzie szybciej usuwać toksyny i sprawniej działać. W efekcie Twoja sylwetka zyska lepszy wygląd ? stanie się szczuplejsza i bardziej elastyczna.

Wydolność poprawiają wszystkie zajęcia aerobowe i trening cardio.Do dyspozycji są urządzenia siłowe, trx a w studio indoor cycling możesz skorzystać z zajęć o różnym stopniu zaawansowania.

BUDOWANIE MASY MIĘŚNIOWEJ I POPRAWA SYLWETKI
Proponujemy trening siłowy, który wzmocni ciało, ukształtuje sylwetkę i poprawi siłę mięśni. Efektem będą zarysowane i podkreślone mięśnie, zgrabna i estetyczna sylwetka oraz świetne samopoczucie. Ma to odbicie na zarówno w sferze psychicznej i fizycznej naszego organizmu. Jest to możliwe dzięki odpowiednim metodom treningowym oraz programowi żywieniowemu.
Wzrasta poczucie własnej wartości, stajemy się bardziej pewni i aktywni w życiu, poprzez to możemy więcej osiągnąć. W osiągnięciu smukłej, wysportowanej sylwetki może pomóc Państwu trener osobisty, który przygotuje, poprowadzi trening a także ułoży dietę. Dzięki temu będą mogli Państwo osiągnąć zamierzony cel.
Nasi instruktorzy przygotują szczegółowy program ćwiczeń, który pozwoli na efektywne budowanie masy mięśniowej oraz przyniesie dużo satysfakcji i przyjemności.

UTRATA TKANKI TŁUSZCZOWEJ
Warto zadbać o walory estetyczne naszego ciała. Połączenie odpowiedniego procesu treningowego ze zbilansowaną dietą dostosowaną do indywidualnych uwarunkowań danej osoby zaowocuje w postaci redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nasze ciało odzyska jędrność i elastyczność. Osobisty trener zaprogramuje aktywność fizyczną tak, aby maksymalnie skupić się i skoncentrować na redukcji zbędnych kilogramów.
Coraz częściej spotykamy się z ludźmi, którzy maja nadmiar tkanki tłuszczowej. Jest to spowodowane siedzącym trybem życia, brakiem ruchu i złymi nawykami żywieniowymi. Wcale tak nie musi być!
Intensywność ćwiczeń i obciążenia treningowe są tak ułożone, aby substratem energetycznym dla organizmu był tłuszcz. Do tego dochodzi odpowiednio dobrana niskokaloryczna dieta. Połączenie obu tych czynników wzmaga i potęguje efekt. Wszystko jest tak zaplanowane, aby osiągnąć jak największe korzyści w postaci utraty nieaktywnej tkanki tłuszczowej w trakcie ćwiczeń aerobowych. Powoduje ona przyśpieszenie przemiany materii i energii, co z kolei wpływa na spalanie oraz jakościową poprawę mięśni. Warto pamiętać, że spalaniu tkanki tłuszczowej sprzyja wysiłek o średniej intensywności, trwający nie krócej niż 30-40 minut wykonywany przynajmniej 3 razy w tygodniu.
W studio indoor cyclingu można wziąć udział w treningu o różnym stopniu intensywności. Głównie koncentrujemy się na ćwiczeniach aerobowych. Do tego dochodzi trening siłowy z dużą liczbą powtórzeń na urządzeniu trx i kinesis.

ZWALCZANIE STRESU I RELAKS
Zwalczanie stresu jest nieodłączną częścią naszego życia emocjonalnego. Towarzyszy on każdemu z nas i jest naturalną reakcją biologiczną na codzienne wyzwania i życiowe zmiany.
Systematyczny trening pozwoli na rozładowanie emocji, rozluźni napięte mięśnie i pozwoli skoncentrować się trenującemu. Ćwiczenia będą miały charakter metody mieszanej o zróżnicowanym natężeniu i czasie pracy.

Pod wpływem stresu w organiźmie wydzielają się hormony stresowe takie jak adrenalina lub kortyzon, zwiększa się ilość uderzeń serca na minutę, podnosi się ciśnienie krwi. Trudno go uniknąć. Spotykamy się z wieloma metodami zwalczającymi stres. Jedną z nich jest aktywność fizyczna.
Ruch daje możliwość wyżycia się, zapomnienia o problemach. Aby skutecznie przeciwdziałać długotrwałemu stresowi, polecamy ćwiczenia cardio- trening dostarczający więcej tlenu do komórek ciała, a przede wszystkim mózgu. Z fachową pomocą trenera każdy jest w stanie zminimalizować poziom negatywnego stresu w zależności od swoich preferencji. Ważnym aspektem zajęć w klubie jest wspólne spędzanie czasu, nawiązywanie nowych znajomości, ćwiczenia z przyjaciółmi czy rodziną..