ReStart Fitness & Sport

h8

Strefa Relaks to dwie sauny,dwa łóżka solaryjne i salon masażu :
1. Sauna Infrared – na podczerwień. Jest alternatywą dla sauny suchej lub parowej. Ten rodzaj sauny infrared jest bezpieczniejszy i wygodniejszy dla ludzi, którym jest zbyt uciążliwa wilgotność, a sauna sucha jest za gorąca. Panuje w niej temperatura ok. 60 stopni, jednak ciało w systemie głębokiego wnikania, unika nadmiernego przegrzewania się. Zalety sauny na podczerwień:
– poprawia się krążenie krwi
– poprzez skórę usuwa różnego rodzaju toksyny.
– działanie promieni podczerwonych przyczynia się do oczyszczenia skóry
– spadek wagi
– działa antydepresyjnie
– nie ma w nich też zjawiska „dusznego” powietrza spowodowanego dużymi ilościami pary wodnej
– pomaga na bezsenność, przeziębienia, artretyzm i zapalenie stawów i inne

2. Sauna Fińska-parowa – w której panuje temperatura poniżej 75 stopni przy podwyższonej wilgotności. Zwiększenie wilgotności powietrza uzyskujemy przez polewanie kamieni znajdujących się na piecu. Korzyści płynące z korzystania z sauny parowej to nie tylko relaks, spokój, harmonia, wytchnienie, odnowa to też:
– zwiększenie odporności na infekcje i przeziębienia,
– zmniejszenie dolegliwości okresu klimakterycznego
– zwiększenie wydolności płuc oraz oczyszczenie dróg oddechowych a przyspieszony oddech i para wodna to idealna inhalacja
– głębokie oczyszczenie porów skóry,wspomaganie procesu odchudzania
– wydalanie z organizmu toksyn
– rozszerzenie naczyń krwionośnych

 

Nie polecamy stosować w sytuacji :
– nowotworów
– niewydolności serca i krążenia
– nadciśnienia
– zakrzepicy żył
– epilepsji
– klaustrofobii

Solarium Ergoline premium
Lampy opalające NEW BROWN 3 umożliwiają powstanie pięknej, naturalnej i bezpiecznej opalenizny oraz pozwalają w pełni zrelaksować się w trakcie seansu opalania. Opalanie wpływa pozytywnie na nasz wygląd i samopoczucie. Lampy New Brown 3 są wykonane wg najnowszej technologii oraz wytycznych Unii Europejskiej o współczynniku UVB 0,3 Watt/m2. Daje nam to w pełni bezpieczne opalanie. Z minimalnym czynnikiem UVB (B) 0,3 skóra się nie przegrzewa nie powoduje chorób skóry, podrażnień. Osoby o jasnej karnacji mogą korzystać z solarium w 15- 20 minutowych seansach nawet co 3 dni. Opalenizna jest naturalna i długo utrzymuje się na skórze. Spróbuj i przekonaj się.
Uważamy, że warto promować solarium nie tylko przez pryzmat pięknie opalonego ciała ale przede wszystkim jako źródła drogocennej witaminy D3, poprawy samopoczucia, relaksu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Regularne i sensowne opalanie zapobiega następującym chorobom i dolegliwościom:
wypryski skórne,cera tłusta
choroby infekcyjne,depresja,przemęczenie
reumatyzm, bóle stawów
kłopoty z przemianą materii
brak wapnia,łamliwość kości
zaburzenia hormonalne i krążenia

Gabinet masażu
W ofercie jest :
Masaż klasyczny – W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.
Masaż sportowy – Masaż sportowy w swoich technikach podobny jest do klasycznego masażu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej.
Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych, jak i usuniecie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji.
Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala lepiej przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masaż sportowy jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również powinni korzystać z niego sportowcy – amatorzy, dla osiągnięcia lepszych rezultatów i poprawy samopoczucia.
Masaż antycellulitowy – Masaż antycellulitowy to mocny masaż wykorzystujący specjalnie dobrane techniki by usprawnić krążenie całego organizmu, zwłaszcza tych miejsc, gdzie nastąpiły zmiany. Masaż działa na tkankę podskórną usuwając złogi toksyn i szkodliwe produkty przemiany materii, zmniejszając zastoje limfatyczne i pobudzając prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Po takim masażu komórki są lepiej dotlenione i odżywione, skóra jest bardziej gładka, napięta, sprężysta i jędrna. Masaże tego typu stosowane są zarówno w celach profilaktycznych jak i leczniczych.
Masaż relaksacyjny – pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia.
Masaże przeprowadza dyplomowany masażysta.